Turundusweb.ee

Turundusweb´i blogi on ellu kutsutud eesmärgist jagada mõtteid ja kogemusi turundusvaldkonnast, mis on nii lai, huvitav ja kiiresti ajas muutuv

Legend reklaamis :)

AdWords Professional- kas hunt lambanahas?

AdWords on Google reklaamtoode, mille abil saab parendada oma kodulehe külastatavaust või korraldada kampaania.  AdWords maksustab oma reklaame põhimõttel „pay per click“ ehk siis maksa vastavalt sellele mis sa saad. Et reklaamid paremini toimiksid, on kampaania optimeerimiseks AdWordsil erinevaid tööriistu. Viimastes kirjutan tulevikus eraldi nupukese!

spondeeritud viited

Minu poole on sel aastal päris mitmed ettevõtted pöördunud murega, et neile on pakutud Google reklaami müüa ja nad ei oska võtta seisukohta, et kellega nad peaks koostööd tegema. Eriti hämmastav on kõige selle juures asjaolu, et müügiargumentidena kasutatakse lausvalet. Läks ka endal aega arusaamaks, mis on selle eesmärk olnud. Üks suhteliselt hiljuti turule tulnud ettevõtete kataloog Ariinfo24 kasutab müügiargumendina  lauset  „kui teid pole meie portaalis, siis kaote te ka Googlest täitsa ära“ ja te ei tule ka teiste portaalide kaudu välja. Sellist valet kasutab siis AdWords Professional ametlik konsultant!
Asusin uurima, et miks sellised kuulujutud tekivad! Lähemalt uurides saame teada, et on olemas sellised staatused nagu AdWords Reseller ja AdWords Professional. Mis on nende vahe?
Google AdWords Professional programm oli mõeldud üksikisikutele või ettevõtetele, kes soovivad juhtida mitut AdWordsi kliendikontot. Seda kontot kasutavad ka e-turundusettevõtted, et aidata klientidel Google keskkonnas reklaame toimetada! Selleks, et olla sertifitseeritud partner, peate vastama teatud nõuetele. Professional staatuse saamiseks peate sooritama eksami ja kulutama teatud eelarve 90 päeva jooksul. Kui olete täitnud need tingimused, siis saate vastava sertifikaadi!
Google AdWords Reseller on lepingu alusel müüja, kes peab nagu igas korralikus müügiorganisatsioonis täitma teatavad müügieesmärgid ja igakuiselt oma tegemistest Google-le aruandma. On oluline arusaada, et edasimüüja esmane ülesanne on müüa AdWordsi!
Mujal maailmas hoiatatakse ettevõttjaid hoiduma edasimüüjate eest, sest nende eesmärk on teenida vahendustasu ja soovitatakse AdWords Professional konsultantide poole pöörduda. Meil ei ole vahet kas sa oled konsultant või müüja- mõlemad on seadnud enda esmaseks eesmärgiks vahendeid valimata võimalikult palju müüa.
AdWords Professional konsultant peab aitama teil oma reklaamieelarvet võimalikult hästi ja tulemuslikult juhtida. Üks ebaprofessionaalne litsentsi omanik võib rikkuda kogu asja ilu! Muidugi on AdWords Professional litsentsiomanikke teisigi keda ehk saaks usaldada.
  • kui keegi proovib Teile müüa midagi mida ta ei ole- ärge ostke
  • tehke oma kodulehed korda ja Te tulete otsingumootoritest välja
  • reklaamige ennast ja oma toodet AdWordsi abil ise!
  • Google on hea valik, kuid ei ole Teie ainus valik

Mida täna erinevad ettevõtted Eesti turul teevad:

infopluss.ee omab Google edasimüüja litsentsi ja plaanib seda teha nagu üks korralik müügiorganisatsioon ikka- seavad eesmärgiks, et google.ee oleks reklaamiga üleuputatud

ariinfo24.ee  pakub yellowpagese teenust ja nende neli töötajat peaks konsulteerima kliente Adwordsi kasutamise osas- tegelikult müüb googlet konsultatsiooni ettekäändel!

infoweb.ee  pakub yellowpagese teenust ja reklaamib ennast googles- selleks suunab märksõnad võimalikult täpsele alamlehele.

googel.ee on infoplussist lahkunud seltskond, kes üritab sarnase kaubamärgiga usaldust võita. Koduleht on hiljuti suletud ja nii see ka peaks jääma! Selle ettevõtmise taustast loe siit: Business eesti moodi- teeme oma Google!!!

emateab.ee seltskond on asunud oma yellowpagest müüma google reklaamina. Nagu kuulda on olnud siis müük on jõhker ja ega ka AdWords armu ei saa!

Esimene Eesti “Connect whit Facebook” loginiga webileht

Turism.ee on esimene Eesti veebileht, kes on rakendanud oma keskkonnas kasutajatele mugava Facebook Login id lahenduse. Kuidas asi töötab?

Kas info@firmanimi.ee -le kirjade saatmine on spämm?

Mis teeb ühest reklaamkirjast spämmi ja kas spämmida?! Kõige selle analüüsimiseks peab minema ajalooteljel natuke tagasi. Kõige suurema hoo sai reklaamirjade saatmine 2008 aasta lõpus kui paljud “turundajad” avastasid Krediidiinfo AS-i Inspektori andmebaasi ja mille soetamisega 8000 EEK-i eest sai endale kogu Eesti firmade andmed ja üks andmetest oli email. Eestlaste ärimudel on lihtne “üks firma ees ja 100 firmat järgi” mis iganes valdkonnas. Oluliseks faktoriks jääb ainult kiirus! Siinkohal sobib tuua hea näide sendioksjonitest. Esimeste seas oli Sendioksjon, Sendikas ja viimaseid turuletulijaid oli Allegrio. Üleüldse see ärimudel ei olnud pikalt püsima loodud ja tänaseks tegutsevaid vaid üksikud (isegi imestasin, et tegutsevad). Erinevalt sendikatest, kes hetkel enam eriti silma ei paista, jääb tunduvalt rohkem ette firmalistile reklaamide saatjad.

Kas firmalistile saatmine on spämm? On küll!

Kui olla pioneer mingis asjas, siis peab ikka arvestama, et see kutsub esile vastureaktsioone!

Tänases EPL-is on artikkel foorumites koondunud ettevõtjatest emateab.ee suuliste lepingute vastu. Soomes ei ole selle ettevõttega vägikaika vedamine õnnestunud, kuid eks siin nüüd paistab mida meie kohus arvab suulistest lepingutest!

http://www.epl.ee/artikkel/577368

Ma leidsin 40 eurot- kas tahad endale?

Viimastel nädalatel on paljude ettevõtjate postkasti saabunud google kirjalik spämm, mis ei tekita ettevõtjates mingit pahameelt- pigem nõutust. Nimelt saadab Google oma heldusest 40euro väärtuses sedeli, mille eest saab tasuta reklaami.

Huvitaval kombel on tegemist teemaga, millest räägitakse tasa ja targu- kas sina ka said? Mis ma sellega teen? Ma juba maksin mingile firmale google eest! Miks ma pean oma kodulehele klikkimiste eest maksma?

Ühtepidi on Google poolt igati tänuväärt kampaania. Oleks igati tore kui iga kaupmees müüks ise oma toodet ja hangiks ise endale kliente. Teisalt jälle on siin silmnähtavalt näha, et proovitakse hankida endale uusi narkareid, kes google süstla otsas istuks ja näeksid maailma ainult läbi google”junky prillide”.
Mis asi on kodulehe optimeerimine? Seda teenust müüakse ka hoogsalt, kuid klient ei mõtle sellele, et optimeerimise vajadus tekib juba algselt vigastest kodulehtedest. Ma olen näinud hulgaliselt kliente, kelle kodulehe nimi on tootja CMS või kodulehel on keelatud otsimootorite külastus. Rääkimata kodulehe ülesehitusest või selle sisu puudumisest.

Et säästa aega ja ennast hästi turundada:

  • Pane lehele õige nimi! Näiteks: Turundusweb- arvamused ja artiklid internetiturundusest!
  • Lase oma lehele otsimootorid ligi!
  • Tekita lehele sisu kus on viited tegevustele, millega tegeled- lahtikirjutatud mõisted!
  • Viita enda kodulehelt teistele lehtedele- nt. meie koostööpartnerid on …. ja kindlasti lingid!
  • Lase enda kodulehele linkida- sinu koostööpartnerid ja sõbrad las lingivad sinule.
  • Kindlasti proovi saada oma lehe link ka keskkondadesse, mille külastatatavus on oluliselt suurem ja kus on samuti palju erinevaid linke!

Nagu näed siis väga oluline on ennast võrgustada ja siduda sarnaselt sotsiaalmeedia võrgustikele. Sellega saavutad sa olukorra kus matemaatiline otsingu algoritm leiab su lehe üles- sinu lehte külastatakse ja otsingu tulemustes tõused ka kõrgemale!

Kui nüüd aru ei saanud siis sulle abiks otsisin ühe hea pakkumise- interneti turunduse  eneseabiraamatud 600$ väärtuses, vaid 10 $ eest :)

Kuid mis siis selle 40 EUR kupongiga ikkagi teha- muidugi kasutage see ära!  Adwords konto loomine on väga lihtne ja paraku on eestis paljude ettevõetete reklaami eelarve ettenähtud samas suurusjärgus- seega saate sel aastal 2 korda rohkem reklaami teha!

Populaarsed reklaamid internetis

Viimase nädala kõige populaarsemad videoklipid YouTubes on autoreklaamid:

Volkswagen Commercial: Black Beetle

http://www.youtube.com/watch?v=8ulbjaKmKG0

Volkswagen Commercial: The Force

Chrysler Eminem Super Bowl Commercial

Pealtnägija videolugu “Eestis pole spämmimise eest seni karistatud”


ETV saade “Pealtnägija” tõdes, et kuigi spämmimine on ebaseaduslik tegevus, mille eest võib saada trahvi, pole selle eest seni kedagi veel vastutusele võetud.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse andmetel on käesoleva aasta seisuga 99% kõigist netis levivatest e-kirjadest rämpspost.

Jurist Ants Nõmper kinnitas, et Eestis pole seni keegi veel rämpspostitamise eest karistatud, kuna see on niivõrd hall ala. Nõmperi nõuanne on spämmi saamisel teha avaldus andmekaitseinspektsiooni.

IT spetsialist Tõnu Samuel on alustanud spämmijate vastu oma väikest sõda ning loonud mõned aastad tagasi internetihäbiposti ehk spämmiblogi, kust üle 20 inimese on hirmujudinatega leidnud oma nime, isikukoodi ning fotogi. Tõnu Samueli blogi: http://no.spam.ee

Samueli sõnul on neid, keda peaks häbiposti panema, märksa enam. “Tunduvalt rohkem on neid, kellest peaks kirjutama, aga lihtsalt ei jõua. Ma loodan, et kui osale nõela näidata, siis teised saavad aru, et üsna halb on niimoodi istuda, kui keegi nõelaga torgib,” nentis Samuel.

Internetiturundaja Priit Kallas märkis, et kui inimene on ise öelnud, et ta seda tahab, siis see ei ole spämm. “Kui ma aga saadan lihtsalt meili välja, et näe, siin on meie müügipakkumine, ilma et keegi oleks küsinud, siis on see spämm,” selgitas Kallas.

Kuigi spämm on e-postiga saadetud soovimatu sisuga reklaam, milleks kirjasaajalt pole nõusolekut küsitud, pole e-posti turundajate kinnitusel juriidilistelt isikutelt neile reklaami saatmiseks nõusolekut vaja, kuna nende andmed on kättesaadavad ja neid võib kasutada reklaami saatmiseks.

Kuna Eesti seaduste kohaselt võib firma aadressile saata põhimõtteliselt kõike, siis seda otsepostitajad ka teevad.

Samueli sõnul on see tüüpiline JOKK-lahendus.

PEALTNÄGIJA VIDEOLÕIK

Inspiratsiooniks turundajatele!

Andmekaitse jääb rämpsposti vastu hambutuks

Mõne Eesti firma rämpsposti ohvriks langenul tasub ise spämmijaga asju ajada, sest andmekaitseinspektsioongi ei tee enamasti muud, kui palub firmal soovimatute kirjade saatmine lõpetada.

Loe Postimehest