Turundusweb.ee

Turundusweb´i blogi on ellu kutsutud eesmärgist jagada mõtteid ja kogemusi turundusvaldkonnast, mis on nii lai, huvitav ja kiiresti ajas muutuv

Ma leidsin 40 eurot- kas tahad endale?

Viimastel nädalatel on paljude ettevõtjate postkasti saabunud google kirjalik spämm, mis ei tekita ettevõtjates mingit pahameelt- pigem nõutust. Nimelt saadab Google oma heldusest 40euro väärtuses sedeli, mille eest saab tasuta reklaami.

Huvitaval kombel on tegemist teemaga, millest räägitakse tasa ja targu- kas sina ka said? Mis ma sellega teen? Ma juba maksin mingile firmale google eest! Miks ma pean oma kodulehele klikkimiste eest maksma?

Ühtepidi on Google poolt igati tänuväärt kampaania. Oleks igati tore kui iga kaupmees müüks ise oma toodet ja hangiks ise endale kliente. Teisalt jälle on siin silmnähtavalt näha, et proovitakse hankida endale uusi narkareid, kes google süstla otsas istuks ja näeksid maailma ainult läbi google”junky prillide”.
Mis asi on kodulehe optimeerimine? Seda teenust müüakse ka hoogsalt, kuid klient ei mõtle sellele, et optimeerimise vajadus tekib juba algselt vigastest kodulehtedest. Ma olen näinud hulgaliselt kliente, kelle kodulehe nimi on tootja CMS või kodulehel on keelatud otsimootorite külastus. Rääkimata kodulehe ülesehitusest või selle sisu puudumisest.

Et säästa aega ja ennast hästi turundada:

  • Pane lehele õige nimi! Näiteks: Turundusweb- arvamused ja artiklid internetiturundusest!
  • Lase oma lehele otsimootorid ligi!
  • Tekita lehele sisu kus on viited tegevustele, millega tegeled- lahtikirjutatud mõisted!
  • Viita enda kodulehelt teistele lehtedele- nt. meie koostööpartnerid on …. ja kindlasti lingid!
  • Lase enda kodulehele linkida- sinu koostööpartnerid ja sõbrad las lingivad sinule.
  • Kindlasti proovi saada oma lehe link ka keskkondadesse, mille külastatatavus on oluliselt suurem ja kus on samuti palju erinevaid linke!

Nagu näed siis väga oluline on ennast võrgustada ja siduda sarnaselt sotsiaalmeedia võrgustikele. Sellega saavutad sa olukorra kus matemaatiline otsingu algoritm leiab su lehe üles- sinu lehte külastatakse ja otsingu tulemustes tõused ka kõrgemale!

Kui nüüd aru ei saanud siis sulle abiks otsisin ühe hea pakkumise- interneti turunduse  eneseabiraamatud 600$ väärtuses, vaid 10 $ eest :)

Kuid mis siis selle 40 EUR kupongiga ikkagi teha- muidugi kasutage see ära!  Adwords konto loomine on väga lihtne ja paraku on eestis paljude ettevõetete reklaami eelarve ettenähtud samas suurusjärgus- seega saate sel aastal 2 korda rohkem reklaami teha!

Konkurents on Eestis tihe ja see viib huligaansusteni.

Zuper.ee e-postituskampaaniate jõuline  ja edukas turule tulek 2008 aasta sügisel ei jäänud märkamata ei klientidel ega konkurentidel.

2008 aasta detsembrist alates asus tundmatu isik  rikkuma Zuper.ee poolt teostatud e-kampaaniaid.

Rikkumine seisnes selles, et Zuperi klientide kampaaniaid saadeti laiali suvalistele e–mailidele ja kõike seda Zuperi signatuuridega ja saadeti laiali avalikust netivõrgus.
Näiteks: Võeti Arnika Ilutulestike kampaaniakujundus ja linkama pandi viagra lehele.  Fantaasiat ja it-taipu netihuligaanil jagus. Üle aasta pidi Zuper.ee tõestama, et tema ei ole “kaamel” ja soovib e-kampaaniaid korraldada vastaval kokkulepitud headele tavadele.

Kuid saabus päev, kui tundmatu libastus.

8.01.2010 kell 9.00 saatis Zuper läbi Elioni, hot.ee meili kontodele Zuperi kliendi reklaamikampaania

http://www.zuper.ee/roccalmare/hot/

Samal päeval, kell 11.00 saatis tundmatu spämmifänn suures koguses suvalistele Eesti meili aadressidele kampaania, mis asus aasressil http://www.zuper.ee/roccalmare/.
Kampaania oli mõeldud Zuper`i  mailinglistile ja antud kujundusega reklaami väljaminek oli planeeritud alles järgmisel päeval.
Serveri logi näitab, et väljaspoolt on vaadatud ja avatud http://www.zuper.ee/roccalmare/ kampaaniafaili ainult ühelt IP-lt, milleks on 62.65.199.188.cable.starman.ee – - [08/Jan/2010:09:35:28 +0200].

Tundmatu spämmifänn oligi libastunud!

Zuper OÜ pöördus Harju Maakohtusse TsMS § 244 lõike 1 alusel, et algatada eeltõendamismenetlus ja välja nõuda:
1. AS-lt Starman  dokumentaalne tõend 8. jaanuaril 2010. a kell 09:35 IP aadressi 62.65.199.188 kasutaja andmetega (nimi, registri- või isikukoodi või sünniaeg ja postiaadress)

Kuna antud kasutaja sai esialgse reklaami hot.ee kontole siis tehti päring ka sinna.
2. Elion Ettevõtted AS-lt Hot.ee meilikontode registreerijate andmed, kes kasutasid 8. jaanuaril 2010. a hot.ee meilikontot IP aadressilt 62.65.199.188 (nimi, registri- või isikukoodi või sünniaeg ja postiaadress).

Elion Ettevõtted AS-ile tehtud päring:

Kõik meiliaadressid on väga Siimulikud (siimq@hot.ee ja siimz@hot.ee)

Tundmatu sai endale siinkohal meie loos nime ja näo.

Kolmas Planeet OÜ (Roosa Elevant) antud juhtumist loomulikult “midagi ei ole kuulnud”,  kuigi lubasid, et annavad endast kõik, et selliseid juhtumeid enam ei sünniks.

Kahju, et nii läks.

Business Eesti moodi- teeme oma Google!

Käesoleva aasta alguses kuulsin üht väga tavalist lugu ühest lugupeetud asutusest, kus paar töötajat olid hakanud tagaselja oma leivaisale konkurentsi pakkuma! Kuna selline tegevus on meil väga tavaline, siis ei pööranud sellele erilist tähelepanu. Case ise oli lihtne – ülemused avastasid ühe registreeritud ettevõtte, mille juhatuses olid nende töötajad. Edaspidiste probleemide vältimiseks lõpetati töölepingud ja ettevõtlikud inimesed võisid oma teed minna.

Google Baltic OÜ on see tänuväärt ettevõtmine, mis on jõuga võtnud endale Google kaubamärgi esindamisõigusega. Äriregistrist saame teada, et Infopluss Eesti AS endised töötajad Tarmo Nuhkat ja Pilvi Lepp on selle raske ja riskantse tee jalgealla võtnud. On päris huvitav vaadata, millal härrad Silicon Valleyś pahaseks saavad ja kaubamärgi kasutamise eest märkuse teevad.

Toon siinkohal ära selle ettevõtte pakkumise. Tavaliselt ei taha müügiinimese apsakaid siia välja tuua, aga siin on tegemist väga põhimõttelise möödalaskmisega. Nimelt Google AdWords müüb ennast põhimõttel PPC ehk “pay per click”. Google Baltic OÜ teeb aga pakkumisi 6 ja 12 kuuliste pakettidena. Miks see nii oluline on- aga selle pärast, et kui Te ostate reklaami Google keskkonda, siis te näete täpselt kui palju Teie reklaami on nähtud ja klikitud- see kõik toimub AdWords keskkonnas. Google Baltics OÜ aga lubab Teile koostada kvartaalset statistikat! Huvitav kas kasutamata reklaamiraha makstakse protsendiga tagasi?

Üldiselt turul ruumi on ja nagu näha siis ei ole meil mingit probleemi eestis registreerida mõnd üleilmselt tuntud kaubamärgi nimega ettevõttet. Ootame uusi ja peremaid pakkumis Google aastase reklaami eest! Keegi võiks teha ka Facebook Baltic OÜ. Viimane nimelt küsib kontakti eest oluliselt kõrgemat hinda kui Google ja peaks ärilises mõttes tulusam olema!

—————————-

6. aprillil parandatud oluline faktiviga- nimelt domeeni www.googel.ee kuulub hoopis:

Google Eesti OÜ
Asutuse aadress: Väike-Ameerika 21-37
Asutuse telefon: 58009406
administratiivne kontaktisik: Piret Uuli piretuuli@hotmail.com
———————-

Google “esindamine” on vägagi populaarne tegevus. Nimelt oli mulle mällu sööbinud, et need nimetatud kaks ettevõtet on omavahel seotud- tuleb välja, et ei ole! Siinkohal vabandused Tarmo ees, kes sai võõrad suled selga!