Turundusweb.ee

Turundusweb´i blogi on ellu kutsutud eesmärgist jagada mõtteid ja kogemusi turundusvaldkonnast, mis on nii lai, huvitav ja kiiresti ajas muutuv

Andmekaitse jääb rämpsposti vastu hambutuks

Mõne Eesti firma rämpsposti ohvriks langenul tasub ise spämmijaga asju ajada, sest andmekaitseinspektsioongi ei tee enamasti muud, kui palub firmal soovimatute kirjade saatmine lõpetada.

Loe Postimehest

Kohtulahend! Reklaam Google’is ebaseaduslik ja sina vastutad?

Kohtulahend puudutab viitamist võõrastele kaubamärkidele!

Maailma suuremate uudistekanalite uudisekünnise ületas hiljuti Euroopa Kohtu lahend populaarse otsingumootori Google ja tuntud luksuskaupade tootja Luis Vuitton Malletier vaidluses, kus viimane süüdistas Google’it oma kaubamärgiõiguste rikkumises.

Loe lähemalt Raamatupidaja.ee´st

Reklaamitrikk missugune…

Paljud tootemüüjad on pead valutanud, kuidas teha reklaami nii, et kulud oleks võimalikult kontrolli all ja tulemus maksimaalne. Eks olen isegi sellega tegelenud ja matnud erinevaid summasid meie parimatele copywritedele.

Paraku on ikka ja jälle aegajalt turul kampaaniad, mis mõjuvad äärmiselt hästi ja puudutavad meist igaüht.

Viimasel nädalal on maamehed taas saanud põhjuse käest kinni hoida ja pidada plaani kuidas Toompeal jalgu trampida. Mina, kui veel vanade elutarkustega õpetatud inimeseloom, ei tahaks küll näha liha loopivaid veisekasvatajaid (nagu seda on teinud asfaldile piima valanud lüpsjad).

“Kriminaalselt odavad hinnad” on teinud seda, mida pole isegi suutnud teha Rakvere kombinaadi lõputud turunduseelarved – Eesti liha on POP ja ausees!

Päris ausalt ei vaadanud ma kuni eelmise nädalani liha pakil peale säilivusaja muud midagi (need E-d on usutavasti ikka kõik olemas). Täna vaatasin ja vaatan hindasid, et mis erinevus on Poola ja Iiri lihal! No ei ole seda erinevust. Muidugi on nii Poolas kui Iirimaal sarnased kampaaniad, et sööge meie kodumaist ja puhast liha… nagu ikka!

Mis me sellest turunduse valdkonnas õpime?  Võtame letilt ära, paneme letile tagasi – ja kõmu kui palju.

Vahest juhtub ikka, et Jackpot kukub sülle!!! Sel korral on õnnelikud võitjad Eesti lihatööstused – ma olen enam kui kindel, et nii palju tähelepanu kui täna, ei pöörata Eesti oma lihale järgneva paari aasta jooksul. Samas edu “kriminaalsetele hindadele”, sest kliente jagub – kui rahakotis on ikka range eelarve, siis ei huvita, kus on see siga kasvanud – peaasi, et maitseb!

Kokkuvõtteks sai ka Rimi tasuta reklaami ja külastajaid – käisin ise vaatamas, mis jama nad siis nüüd müüvad ja ostsin nii liha kui sinna juurde kuuluva mõnusaks kevadiseks nädalavahetuseks!

Soovitan huvilistel lugeda ka eelmise nädala Ekspressi, sest nad väidavad, et Stockmanis saab nii mõndagi odavamalt!

Loe ka:

Facebookis loodi Rimi liha vastane leht

Rimi turundusjuht liitus Facebookis «Boikott Rimile» grupiga

Konkurents on Eestis tihe ja see viib huligaansusteni.

Zuper.ee e-postituskampaaniate jõuline  ja edukas turule tulek 2008 aasta sügisel ei jäänud märkamata ei klientidel ega konkurentidel.

2008 aasta detsembrist alates asus tundmatu isik  rikkuma Zuper.ee poolt teostatud e-kampaaniaid.

Rikkumine seisnes selles, et Zuperi klientide kampaaniaid saadeti laiali suvalistele e–mailidele ja kõike seda Zuperi signatuuridega ja saadeti laiali avalikust netivõrgus.
Näiteks: Võeti Arnika Ilutulestike kampaaniakujundus ja linkama pandi viagra lehele.  Fantaasiat ja it-taipu netihuligaanil jagus. Üle aasta pidi Zuper.ee tõestama, et tema ei ole “kaamel” ja soovib e-kampaaniaid korraldada vastaval kokkulepitud headele tavadele.

Kuid saabus päev, kui tundmatu libastus.

8.01.2010 kell 9.00 saatis Zuper läbi Elioni, hot.ee meili kontodele Zuperi kliendi reklaamikampaania

http://www.zuper.ee/roccalmare/hot/

Samal päeval, kell 11.00 saatis tundmatu spämmifänn suures koguses suvalistele Eesti meili aadressidele kampaania, mis asus aasressil http://www.zuper.ee/roccalmare/.
Kampaania oli mõeldud Zuper`i  mailinglistile ja antud kujundusega reklaami väljaminek oli planeeritud alles järgmisel päeval.
Serveri logi näitab, et väljaspoolt on vaadatud ja avatud http://www.zuper.ee/roccalmare/ kampaaniafaili ainult ühelt IP-lt, milleks on 62.65.199.188.cable.starman.ee – - [08/Jan/2010:09:35:28 +0200].

Tundmatu spämmifänn oligi libastunud!

Zuper OÜ pöördus Harju Maakohtusse TsMS § 244 lõike 1 alusel, et algatada eeltõendamismenetlus ja välja nõuda:
1. AS-lt Starman  dokumentaalne tõend 8. jaanuaril 2010. a kell 09:35 IP aadressi 62.65.199.188 kasutaja andmetega (nimi, registri- või isikukoodi või sünniaeg ja postiaadress)

Kuna antud kasutaja sai esialgse reklaami hot.ee kontole siis tehti päring ka sinna.
2. Elion Ettevõtted AS-lt Hot.ee meilikontode registreerijate andmed, kes kasutasid 8. jaanuaril 2010. a hot.ee meilikontot IP aadressilt 62.65.199.188 (nimi, registri- või isikukoodi või sünniaeg ja postiaadress).

Elion Ettevõtted AS-ile tehtud päring:

Kõik meiliaadressid on väga Siimulikud (siimq@hot.ee ja siimz@hot.ee)

Tundmatu sai endale siinkohal meie loos nime ja näo.

Kolmas Planeet OÜ (Roosa Elevant) antud juhtumist loomulikult “midagi ei ole kuulnud”,  kuigi lubasid, et annavad endast kõik, et selliseid juhtumeid enam ei sünniks.

Kahju, et nii läks.

Turunduseelarve koostamine – pool minu eelarvest on raisatud?

Turundus täna pole see mis oli eile ning turundus homme pole enam see mis on täna. Maailm, sh turundus, muutub täna kiirusega, millega on raske sammu pidada. Iga edukas ettevõte teab – edukas turundamine on müügiedu üks olulisi aluseid. Mis aga on edukas turundamine? Kuidas mõõta turundustegevuste tasuvust?

John  Wanamaker, tuntud kui „turunduse isa“, on öelnud 20nda sajandi alguses: „I know half of my advertising is wasted, I just don’t know wich half“. Mina küsin – kas see on samamoodi ka täna?

Eelmise sajandi alguses oli turundus lihtne – mõned plakatid siin-ja-seal. Täna mõistame turunduse all laia-ulatslikku strateegiat sh turu segmenteerimine, uue kauba turule toomine, toote kvaliteedi parandamine, kliendisuhete arendamine jne. Seega turundus pole enam ammu pelgalt müük. Ja mis kõige huvitavam – turunduskulutused on täna ka mõõdetavad!

Kuidas mõõta turunduskulutusi?

Õigemini peaks küsima, kuidas muuta turunduskulutused investeeringuks? Vastus peitub sõnade „internet“ ja „internetiturundus“  taga. Professionaalne internetiturundus lükkab täna ümber John Wanamakeri väite, sest internet võimaldab jälgida ning analüüsida praktiliselt kogu turundust, sh ka  traditsioonilist turundust (televisioon, raadio, ajakirjad jne) – oluline on mõista, et nii internetiturundus kui traditsiooniline turundus töötavad kõige paremini koos ning peaksid üksteist toetama. TNS Emori andmetel moodustab internetireklaamiturg Eestis juba 13%, edestades seejuures raadio- ja välireklaamikulutusi.

Professionaalne koduleht – ettevõtte keskne turunduskanal

Kodulehe kaudu võimalik süstemaatiliselt tarbijaid ostuotsuseid tegema suunata. Igal ettevõtte kodulehel peab olema eesmärk:  kas siis müük, päringud, uudiskirjale registreerijad vms.  Kindlasti tuleb ka mõelda kuidas piisaval arvul sihtgrupi külastajaid oma lehele saada – siin tulevad abiks otsingumootori optimeerimine, Google klikipõhine reklaam, e-maili turundus, sotsiaalne meedia jms. Ning päeva lõpuks on kõige olulisem kodulehe eesmärkide täitmine, ehk siis conversion – mitu % külastajatest sooritab soovitud tegevuse.

Turunduseelarve koostamine – muuda kuluread investeeringuks

Seega, läbimõeldud turunduseelarve koostamine on oluline kulu kokkuhoiu allikas ning turunduse edu alus. Soovitatav  tuua eraldi reana välja ka rida internetiturundus. Katsetage erinevaid uusi võimalusi, testige ja mõõtke tulemusi ning näete õigepea, et internetist on võimalik klienti püüda oluliselt väiksema eelarvega ning läbi selle muuta efektiivsemaks ka oma nn. offline kampaaniad.

Armin Tüll
WSI internetiturunduse konsultant
Internetiturundus – konsultatsioon ja lahendused

E-Spämm seminar on lükatud tulevikku

15. aprilli seminar nimega E-Spämm nihkub edasi tulevikku.

Mida ma antud ürituselt ootan?

Spämmi vastane võitlus Eestis sai minu jaoks alguse ajast, kui Peeter Marvet aastaid tagasi raadio otseeetris tegi kõne Roosadele poistele, telefonile vastas A.V ja niipea kui aru saadi, et kõneleda tuleb teemal, miks nad rämpsposti saadavad ja kust nad oma mailibaasi saanud on,  lõpetas A.V kõne.  Antud helilõik rippus veel aasta-paar tagasi netiavaruses, kuid hetkel ei õnnestu  seda enam leida. Peeter Marveti sõnumiks jäi, et kaevake spämmarid kohtusse! Algamas oli uus spämmaritega võitlemise ja seadusmuudatuste ajastu.  Aastaks 2010 on kõik seadused ja nende redaktioonid lõpuks hakanud paika loksuma ja jäänud on veel viimased ponnistused – firmade üldmeilidele tulev spämm.

Paljuski minu etteaste E-Spämmil  antud valdkonda puudutab ja hiljem saate tutvuda minu ideede ja mõtetega turundusweb-i  blogis.

Seminarist loe siit